top of page

Moto Z Play - készülékbemutató

Sziasztok! CashSider vagyok. Eme írásban szeretném nektek bemutatni a Motorola Moto Z Play készüléket. Melyről magyar teszt még nem jelent meg cikkem írásakor. Vágjunk is bele rögtön!

Előszó

Mikor a Motorola Júniusban bemutatta a Moto Z család 2 két tagját (Moto Z + Moto Z Force) nagyon érdekesnek tartottam őket a moduláris hátsó kialakítás miatt. Mindig is szerettem a Motorola-t (Még most is, hogy már a Lenovo-hoz tartoznak). Talán azért is mert az első Android rendszerű készülékem is Motorola volt, egy Motorola Milestone . Aztán Augusztus lett és egy újabb Motorola (Lenovo) sajtótájékoztató és meg lepték a közönséget egy újabb Modellel, a Moto Z Play-el! Ami elhozta a moduláris felépítést olcsóbb ár kategóriában is (650-700 dollár helyett 450 dollár). Ami magyar pénztárcához számolva talán elérhetőbb árazást jelent. Ezen meg örülve, végül eldöntöttem, hogy rendelek egy Z Play-t és lecserélem a jelenlegi (G Flex) készülékem. A készüléket a Kingtel-től rendeltem, 123.500 Ft volt GLS szállítással. 11.07-én érkezett meg hozzám, több napot késve az ünnepek miatt. Sebaj, meg jött, itt van.


KICSOMAGOLÁS

Nem kevés izgalom kapott el amikor megérkezett. Az átlátszó csomagolást eltávolítva és a doboz fedelét le emelve tárul elénk A Z Play teljes egészében. Majd a készüléket kiemelve némi kötelező papír fecni alatt lapul a fekete színű ”Ballistic Nylon” borítású Style Cover. a Doboz alján pedig egy egybe épített 15W-os, 3Ah-es USB Type-C-s Turbo Carger. Egy SIM kiszedő tű, illetve egy hagyományos kialakítású, felvevő gombos Headset. Nagyon egyszerű, csak végszükség esetén használható, nagyon olcsó és kínai hatást keltő. Legalább van. Érdekesség, hogy USB kábel nem jár a készülékhez. Legalábbis az én verziómhoz nem volt. (Olaszországból származik). Egyéb interneten fel lelhető videókon látni, hogy tartozék, úgy hogy a vásárlás előtt érdemes beszerezni egy jófajta USB-TypeC kábelt, szerencsére én már előre gondolkodtam, így már volt itthon, illetve a munka helyen is.(Az indiai csomagban tartozék)


KÜLSŐ


Első kézhezvételnél meglepődtem a súlyán (165g). Nem kevés, érezni, hogy jól össze van rakva. Nagyon masszív hatást kelt a készülék. Sehol illesztési hiba, műanyag nyikorgás, ez kérem szépen üveg és fém rendes meg munkálása. Egy szépen meg munkált alumínium keret fogja közre az üveg hátlapot és az üveg előlapot.


Ez a verzió fehér és arany változat, de kapható még fekete+szürke szín változatban is. Kezdjük az elején! Ez előlap nagy részét az 5,5 colos AMOLED kijelző foglalja el, melynek felbontása Full-HD azaz 1920x1080 pixel. A képernyő alatt található egy ujjlenyomat olvasó. A maga szokatlan szögletes alakjával, nekem pont tetszik de ízlés dolga. Nagyon pontos, feloldásra és lezárásra is használható. Mellette balra egy mikrofon van. A képernyő felső részén a beszéd/csörgő hangszóró egyben, tőle jobbra szenzorok plusz az előlapi kamera (5Mpixeles) majd a baloldalon egy előlapi vaku... Erre nem tudok mit Írni... Aki akarja használja, nálam értelmezhetetlen... Bal oldalon nincs semmi. Jobb oldalon a felső részen van a lezáró gomb és a hangerőgomb párosa. Megítélésem szerint nem túl ergonomikus az elhelyezésük. Túlzottan fent vannak. Alul Találjuk az USB-TypeC csatlakozót, ide megy a töltő illetve USB kábel, amit nem kaptunk hozzá. ÉS! Mellette egy 3,5-es Jack csatlakozó, igen ezen már van. Azért már, mert az előző kettő Moto Z modellen, még (már) nem volt. A Felső élen találjuk a sim/SD tálcát. Meg még egy mikrofont (Összesen 3db van a készülékben). SIM tálca! Fontos, sokak fognak örülni, mivel DUAL SIM-es a készülék (Éljen) és egyszerre megy bele 2db nanoSIM és 1db microSD is. Nos, hátsó rész, szerintem a készülék legszebb része. A kamera rész eléggé kilóg a hátlap síkjából, és alatta látható a két tónusú LED vaku. Illetve a lencse mellett alig észre venni a lézeres autófókusz pöttyeit. De a legfontosabb mégis csak a hátsó rész alján van. Nem, nem a harmadik mikrofon. Ha nem az a 16 db érintkező (igazából 17, de a 17. csak egy mágnes) amikre fel tudjuk pattintani a különböző modokat. (Hangszóró, projektor, akku, különböző Style Cover, stb)


HARDVER


A Készüléket egy 8 magos, 2Ghz-es Qualcomm Snapdragon 625-ös processzor hajt meg (Plusz Adreno 506-os GPU-val). Nagyon jó hatásfokkal, ami a 14nm-es gyártási technológiának köszönhetően nagyon alacsony hőmérséklettel és kiváló energia gazdálkodási tulajdonságokkal ruházza fel. 3GB RAM és bővíthető (256GB-ig) 32GB-os tároló hellyel rendelkezik. Első indítás után kb. 26GB szabadon felhasználható, a többit a rendszer foglalja le.


SZOFTVER


A Készüléken Android 6.0.1-es verzió található. Örömhír, hogy idén év vége előtt várható a hivatalos 7.0 Nougat. Az Egész rendszer a motorolától meg szokható, letisztul, semmi felesleges applikáció. Picit Nexus után érzés, ami talán abból is fakad, hogy a Google Launcher az alap értelmezett. Pár Motorola app (Súgó, Mods, Kamera, MotoActions) illetve a Google teljes szoftver csomagja. De minden, az órától a naptáron át minden. Nem is baj. Semmi nem ide való nincs. Így is kell. Az egész rendszer nagyon gördülékeny, gyors, sehol egy meg akadás, lassulás. A Multi tasking (alkalmazás váltás) is nagyon folyamatos, köszönhető a 3GB RAM-nak. Akár 15-20 app is futhat a háttérben egyszerre.


MULTIMÉDIA


Hangszóró.

A készülék, mint említettem egy darab hangszóróval rendelkezik. Ez egyben a beszéd és csengőhangszóró. Kicsit csalódott voltam, hogy nem kapott Sztereó előlapi hangszórókat, de egy hosszabb teszt után pozitívan csalódtam a hangszóró teljesítményében. Elég hangos, a magas hangok nagyon szépen szólalnak meg rajtam érdemes valami akusztikus csengőhangot választani. Egyéb pozitívum, hogy nem a hátlapon található, ezáltal az asztalra téve nem takarja el a készülék,

Jack. Neki azért írtam külön sort, mivel ebben a készülékben még található 3,5mm-es Jack csatlakozó. Sok idén megjelent készülékkel ellentétben. Első teszt eszközöm egy Beats urbeats fülhallgató volt, második egy AKG Q460 majd a harmadik egy AKG K141 (600 Ohm-os, tudtam hogy őt nagyon nem tudja meg hajtani).


Teszt zenéknek válogattam pár kedvenc dalt és albumot. Sum 41 idei albuma roppant erőteljesen robbant a hallójáratomba.

80%-os hangerő felett nem ajánlott hallgatni hosszú távon. Foo Fighters Best of albuma kicsit akusztikusabb. Még jobban külön választhatóak a hangszerek. Az AKG K141-el nem tudott sok mindent kezdeni. De azért kipróbáltam. Mindent össze vetve elég jó alapot kapunk zene hallgatáshoz


Kamera


A Készülék egy 16Mpixeles kamerával rendelkezik. Lézeres autófókusz-al meg segítve. 4K-s Videó felvétellel, lassított felvétel opciókkal. (720P-120fps)

PICT_20161116_185450

Nappal egész használható képek lőhetőek vele. Éjjel már kevésbé. Makrót kb. 10cm-es távolságból lőhetünk vele. Ami picit hátrány, az előző készülékem fele ilyen közelről is tudott fotót készíteni. Két tónosú LED vakuval rendelkezik a még élethűbb színek elérése érdekében.

Az Automatika nagyon gyorsan fókuszál, nem kell rá várni. Több fajta felvételi mód közül válogathatunk: Manuális, Lassított Felvétel, Panoráma, Normál videó és normál Fotó. Manuális módban beállíthatjuk a záridőt, a fókusztávolságot, expozíciót, fehér egyensúlyt. Képgaléria:



Ujjlenyomat olvasó.

Érdemes pár szót említeni róla. Roppant gyors, a készülék feloldására és lezárásáras is alkalmas. Maximum 10 különböző ujj regisztrálható. 10-ből 9 alkalommal tökéletesen működik. Az egy alkalom abból adódik ha nem pontosan az ujjlenyomat olvasóra helyezem az ujjam.


Vezetéknélküliség


Első! Jó hír, hogy van B20-as LTE, ami magyarul annyit tesz, hogy itthon élvezhetjük a szolgáltatók nyújtotta 4G-s lefedettséget, mind kettő sim foglalatban. Minden hazai elérhető frekvenciát támogat. Bluetooth 4.0, NFC (Az előlapi Vaku mellett balra, ennél hülyébb helyen nem lehetne) GPS, Wi-Fi (a/b/g/n/ac) Wi-fi Direct és Hotspot adott természetesen.

FM Rádió illetve infra nincs. Igazából nekem nem hátrány egyiket sem használom.


Akkumulátor


Elérkeztem a cikk legjobb részéhez, nos, 3510mAh a kapacitása. Leírva is sok, de nem annyira mint egy kettő Kínai vállalat (Xiaomi, Oppo, Meizu) középkategóriás készülékének akkuja. A 3 hetes teszt időszak alatt átlagban 2,5/3 napos átlag üzem időt hozott. Ebben non stop Bluetooth, GPS, Reggel 9-től este 8-ig Wi-Fi, közepes fényerőn, Mobilnet csak munkába menet és haza felé. Így ezzel a használattal a harmadik napra is 15-20%-ig merült le. Ebben 5-6-7 óra kijelző idő volt,

Bámulatos az akkumulátor teljesítménye.


Így a cikk végéhez érve azt mondom, nagyon meg érte a csere. Egy nagyon klassz készüléket kaptam a Moto Z Play személyében. A Végére pedig egy kis pro/kontra


Előnyök: Jó minőségű AMOLED megjelenítő, Jó teljesítményű hangszóró, kiváló akkumulátor idő, Gyors kamera, bővíthető, gyors ujjlenyomat olvasó


Hátrányok: Nincs Sztereó előlapi hangszóró, az oldalsó gombok elhelyezkedés nem túlzottan előnyös, ha bal kézzel telefonálok is magasan vannak, jobb kézzel nem lehet elérni őket. Anyag használatából adódóan (üveg elől-hátul) kicsit csúszik a kézben, azért ajánlott védőtok használata.


CashSider


Legutóbbiak
bottom of page